.
   
pátek 18. října
svátek slaví Lukáš, Lukáška , zítra Michala, Michaela
 
 VÍCE INFORMACÍ: 4605

Wool Balsam - lanolinový regenerátor 1,5 l

Vynikající mycí a prací prostředek s obsahem lanolinu.

Hmotnost: 1700 g včetně obalu.

175.00 Kč
ks
skladem
Uvedené ceny jsou včetně DPH (nejsme plátci DPH).
 

Výrobek neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Tímto přípravkem šetříme zdraví své, svých blízkých a také naše životní prostředí. Je husté konzistence a proto je cenově daleko výhodnější než daleko řidší lanoliny barvené. Oproti barevným lanolinům je škála využití tohoto extraktu také daleko širší.


Prací prostředek

Chrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, teplé revmatické prádlo atd. Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla, desinfikuje a prádlo také svěže voní.

Ruční praní ovčích roun – namočené prádlo promněte prostředkem a nechte 10 až 30 minut působit (podle znečištění), po té propláchněte vlahou vodou max. 30 °C.

Údržba ovčích roun – každých 14 dní lehce postříkáme rouno po povrchu a necháme zatáhnout. Tím se rouno impregnuje, chloupky se nelámou a deka vydrží opravdu dlouho.

Praní v pračce: Jako předpírka kvalitně odstraňuje mastnoty, asfalt, žvýkačky. Čistí potahové látky, koberce po vyčištění doslova září a o záclonách po použití lanolinu se vám ani nezdálo. Jako prášek na praní je cenou i účinností bezkonkurenční. Tento 1,5 L koncentrát je schopen nahradit velmi kvalitní 9-ti kilový prací prášek, ke kterému však nemusíte dokupovat drahé avivážní přípravky. Je však třeba dodržovat toto dávkování: na 1 pračku max. 3/4 víčka od lanolinu (při praní do 50°C max.). Kdyby jste použili větší množství, bude jen více pěnit, ale účinnost praní zůstane stejná.


Mycí prostředek

Hospodyňky nalezly v tomto výrobku dokonalého pomocníka při každodenním úklidu domácností. Stačí pár kapek do vody na nádobí místo chemických jarů. Pokud nanesete čirý lanolin na zapečené nádobí od jídla či plynu a necháte 10-15 minut působit, pak spáleninu odstraníte jen pomocí oboustranné houbičky. S úžasem zjistíte, že již nepotřebujete žádné chemické pasty, Tora atd.

Můžeme jej používat na mytí oken a leštění aut.


Zahrádka: plísně, škůdci, lišejníky

Tento ekologický preparát hojně využívají i zahrádkáři na postřiky proti různým škůdcům (mšice, molice, mandelinka atd.), ale i proti plísním. Na tyto postřiky je doporučeno zředit půl deci čirého lanolinu s 5 litry vody. Nejenže je to ten nejlevnější postřik, ale okamžitě se ze zahrad odstraňují chemické preparáty (těžké toxické látky), které následně konzumujeme.

Mnoho lidí ho také používá na odstranění lišejníků z teras či náhrobků.


Nejdůležitější složkou Wool Balsamu je LANOLIN - produkt z ovčí vlny. Nyní něco o jeho vlastnostech:

Lanolin a alergie

Abychom vysvětlili nesprávné názory týkající se alergické reakce na lanolin, musíme se vrátit až do roku 1952. V tomto roce se prof. Sulzberger z Univerzitní kliniky v New Yorku zabýval výzkumem kožní přecitlivělosti na lanolin. Testům se podrobilo celkem 1 048 pacientů. Z tohoto počtu bylo 1 036 bez reakce a zbytek t.j. 12 pacientů (1,14 %) mělo prokázanou alergickou reakci na lanolin. Je ale nutno podotknout, že se nejednalo o zdravé jedince, nýbrž o pacienty prof. Sulzbergera, kteří již měli kožní problémy. Z těchto důvodů vzniklo nesprávné ohodnocení lanolinu jako potencionálního alergenu.

Na tomto základě vydala Evropská společnost v r. 1976 bez konzultace s dalšími odborníky – dermatology, nařízení označit přítomnost lanolinu v kosmetickém prostředku. Teprve v r. 1984 bylo toto ustanovení EU zrušeno. Přesto, že nařízení bylo v platnosti pouze několik let, došlo k názorovým rozdílům týkajících se označení lanolinu jako potencionálního alergenu. Výzkum E. Clarka ve spolupráci s kožními klinikami v Anglii a Severní Evropě prokázal, že počet alergií na lanolin v lidské populaci je v poměru 10:1 000 000. Tedy deset lidí z jednoho milionu populace mělo pozitivní test na lanolin. Ale ani toto číslo není konečné. Při redukci volného alkoholu ve vosku ovčí vlny z 10 % na 3 % klesá počet alergií na nulu.

Wikipedie o lanolinu:

Latinsky Lanolinum, původem z lana, „vlna“, a oleum, „olej“.

Lanolin je žlutá mazlavá látka vylučovaná mazovými žlázami zvířat tvořících vlnu, převážná lidstvem používaná část pochází od ovce domácí. Chemicky je lanolin příbuzný s voskem, lze použít jako mast na kůži nebo jako vosk na ochranu proti vodě; též se využívá jako surovina při výrobě krémů na boty. Vodovzdorné vlastnosti lanolinu chrání ovce proti promočení jejich vlny. Některé druhy ovcí produkují velká množství lanolinu a ten pak lze získávat lisováním vlny mezi válci. Z vlny se při zpracování (na přízi nebo plst) odstraňuje většina nebo všechen lanolin. Při praní ovčí vlny, před dalším zpracováním, se lanolin získává z této vody centrifukací.

Chemicky je lanolin vosk, je směsí esterů mastných kyselin s alkoholy o velké molární hmotnosti. V lanolinu bylo identifikováno více než 180 různých kyselin a 80 alkoholů. Teplota tání je okolo 40 °C. Lanolin je nerozpustný ve vodě, může s ní však tvořit velmi stabilní emulze. V určité době byl název Lanolin používán jako ochranná známka pro přípravek z ovčího a vepřového tuku a vody.

 
Záložky: lanolin

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2024 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz